fbpx

O NAS

Agencja Artystyczna CERTUS istnieje od 2003r. Powstała z inspiracji naszego nieżyjącego już przyjaciela Marka Perepeczko, wybitnego aktora oraz wieloletniego dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.
Celem Agencji było i jest prezentowanie częstochowskiej publiczności najlepszych spektakli, głównie komediowych, w wykonaniu renomowanych warszawskich teatrów.

13 listopada 2005 r. przy prezentacji spektaklu "Płeć przeciwna" w wykonaniu Marka Perepeczko i Zofii Merle uczciliśmy 45 – lecie pracy twórczej Marka Perepeczko.

17 grudnia 2006r. zaprezentowaliśmy spektakl "Mój przyjaciel Harvey". Był on częścią zorganizowanego wspólnie z Ojcami Paulinami z Jasnej Góry jubileuszu 50 – lecia pracy aktorskiej znakomitego aktora - Pana Jana Kobuszewskiego. Uroczystość ta zaowocowała wydaniem przez Edycję św. Pawła książki poświęconej jubilatowi pt.: "Patrzę w przyszłość i przeszłość z uśmiechem i radością".

16 czerwca 2013 r., na dziesięciolecie firmy odbyła się ogólnopolska premiera musicalu "Siostrunie", pierwszej sztuki wyprodukowanej przez naszą Agencję. SIOSTRUNIE to pogodna, roztańczona i rozśpiewana komedia, w której są wszystkie elementy dobrej komedii muzycznej: cięty dowcip, efektowne piosenki, ciekawa muzyka, znakomita gra aktorska, gwiazdorska obsada (KATARZYNA ŻAK, ANNA DERESZOWSKA, JOLANTA FRASZYŃSKA, ALEKSANDRA SZWED, ELŻBIETA ROMANOWSKA I ROBERT ROZMUS) i taniec ze stepem włącznie. Żywiołowe, przebojowe Siostrunie szturmem zdobyły świat. Teraz bawią do łez i zdobywają serca widzów w całej Polsce!

SIOSTRUNIE udowadniają, że i Bóg ma poczucie humoru!