fbpx

O NAS

Agencja Artystyczna Certus powstała w 2003 z inspiracji naszego, przyjaciela Marka Perepeczko.

Pierwotnym celem Agencji było prezentowanie częstochowskiej publiczności najlepszych spektakli, głównie komediowych, w wykonaniu renomowanych warszawskich Teatrów. Działalność ta zaowocowała przyjaźnią z wieloma wybitnymi artystami jak Krystyna Sienkiewicz czy Jan Kobuszewski.

W 2013 roku, na dziesięciolecie firmy, odbyła się ogólnopolska premiera musicalu Siostrunie – pierwszej sztuce wyprodukowanej przez naszą Agencję. Siostrunie to komedia muzyczna w gwiazdorskiej obsadzie: Katarzyna Żak, Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Elżbieta Romanowska, Aleksandra Szwed, Julia Kamińska i Robert Rozmus. Spektakl cieszył się ogromnym powodzeniem w całym kraju, zdobywając nagrody na festiwalach teatralnych.

Zachęceni sukcesem Siostruń, zdecydowaliśmy się na kolejne produkcje. W 2015 rozpoczęliśmy współpracę z Cezarym Żakiem, który wyreżyserował komedię kryminalną Erica Chappella Złodziej. Przez kilka lat zagraliśmy spektakl ponad 200 razy dla widzów w całej Polsce oraz Polonii w USA, Kanadzie i Australii. Widownia zawsze owacyjnie przyjmowała spektakl, którego największą siłą byli wybitni aktorzy: Iza Kuna, Renata Dancewicz, Rafał Królikowski, Leszek Lichota, Jacek Braciak i Cezary Żak. W 2016 roku wyprodukowaliśmy komedię Pozory mylą w obsadzie: Katarzyna Żak, Olga Bończyk, Anna Smołowik, Elżbieta Romanowska, Anna Iberszer, Kacper Kuszewski, Robert Koszucki i Piotr Ligienza. Pozory mylą to opowieść o współczesnym zjawisku, nie tylko w „celebryckim świecie”, gdzie występ w telewizyjnym show jest większą gwarancją sukcesu niż najlepsza recenzja znawców przedmiotu.

W 2017 roku oddaliśmy publiczności nasze kolejne „dziecko” czyli Serca na odwyku. Zaprosiliśmy do współpracy lubianych i cenionych aktorów: Hannę Śleszyńską, Katarzynę Żak, Michała Pielę i Cezarego Żaka, będącego jednocześnie reżyserem spektaklu. Ten spektakl również zdobywa serca widzów i nagrody festiwalowe.

W 2020 roku, roku trudnym, roku który zachwiał poczuciem bezpieczeństwa ludzi na całym świecie, oddajemy w Państwa ręce rewelacyjną komedię Francisa Vebera - Kolacja dla głupca. Jest to hit teatralny, grany od 1998 roku na deskach teatrów całego świata. Jesteśmy pewni, że nasza Kolacja w reż. Cezarego Żaka i gwiazdorskiej obsadzie szturmem zdobędzie sceny i serca widzów!